Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... plangere impotriva incheiere carte funciara
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

plangere impotriva incheiere carte funciara

Buna ziua.

In anul 2009 am incheiat un antecontract de vanzare-cumparare pentru un apartament situat la demisol.

De atunci si pana acum, constructorul nu a reusit sa obtina cartea funciara pentru apartament, ci doar pentru spatiu tehnic. Noi am deschis proces pentru reziliere contract in octombrie 2011, dar constructorul se lupta, pe de alta parte, in continuare, sa obtina carte funciara pentru apartament.

Rugamintea mea este sa imi spuneti cum se traduce juridic sentinta "admite plangerea" in cadrul procesului pe care l-a deschis constructorul cu tema
"plângere împotriva încheierii de carte funciară (Art.52 alin.2 Legea nr.7/1996)"? Inseamna ca a reusit sa obtina schimbarea destinatiei din spatiu tehnic in apartament?

Va multumesc si astept cu interes raspunsul d-voastra.

Cu stima.
Daca obiectul actiunii a fost schimbare destinatie spatiu,in baza hotararii instantei,rezulta ca actiunea a fost admisa
Multumesc mult pentru raspuns.