Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Admitere SNG 2013
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Admitere SNG 2013

Executivul a aprobat marti, 30.10.2012, in cadrul sedintei de guvern, proiectul de Hotarare pentru modificarea Hotararii Guvernului nr. 652/2009 privind organizarea si functionarea Ministerului Justitiei care viza, printre altele, suplimentarea numarului de posturi din sistemul judiciar in anii 2013-2015. Astfel, potrivit comunicatului Ministerului Justitiei din data de 30.10.2012, in anul 2013 numarul maxim de posturi pentru instantele judecatoresti va creste cu 400, respectiv 150 de posturi de judecator si 250 de posturi de personal auxiliar de specialitate. sursa:[ link extern ]
Sa ne asteptam oare la organizarea unui examen de admitere SNG mai devreme de septembrie 2013?
l
Salutare. Felicitari admisilor si mult succes in continuare!
O intrebare: mai sunt colegi care nu au fost contactati pana acum de Curtile de Apel?
garfield1900, utilizator
garfield1900 a scris:n
nSalutare. Felicitari admisilor si mult succes in continuare!nO intrebare: mai sunt colegi care nu au fost contactati pana acum de Curtile de Apel?
Salutare! Nici eu nu am fost contactata...
Multumesc pt. raspuns lilyvancea. Noi probabil vom fi sunati saptamana viitoare...
~ Conținut șters la cerere ~
aneana a scris:

buna tuturor. felicitari celor care au reusti! =D>

va urmaresc de ceva vreme si am rugamintea sa ma ajutati cu cateva sfaturi:
1. ati invatat strict dupa tematica, sau ati invatat codurile cap coada (intreb deoarece la barou au fost surprize...)
2. daca am domiciliul in calarasi, pot accesa un post de grefier din bucuresti? sau este nevoie sa imi schimb domiciliul?

va multumesc foarte mult si astept raspunsurile voastre!

1.strict tematica
2.te poti inscrie la orice curte de apel din tara care scoate la concurs astfel de posturi