avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1926 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Admitere SNG 2013
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Admitere SNG 2013

Executivul a aprobat marti, 30.10.2012, in cadrul sedintei de guvern, proiectul de Hotarare pentru modificarea Hotararii Guvernului nr. 652/2009 privind organizarea si functionarea Ministerului Justitiei care viza, printre altele, suplimentarea numarului de posturi din sistemul judiciar in anii 2013-2015. Astfel, potrivit comunicatului Ministerului Justitiei din data de 30.10.2012, in anul 2013 numarul maxim de posturi pentru instantele judecatoresti va creste cu 400, respectiv 150 de posturi de judecator si 250 de posturi de personal auxiliar de specialitate. sursa:[ link extern ]
Sa ne asteptam oare la organizarea unui examen de admitere SNG mai devreme de septembrie 2013?
l
Salutare. Felicitari admisilor si mult succes in continuare!
O intrebare: mai sunt colegi care nu au fost contactati pana acum de Curtile de Apel?
Ultima modificare: Sâmbătă, 28 Septembrie 2013
garfield1900, utilizator
garfield1900 a scris:n
nSalutare. Felicitari admisilor si mult succes in continuare!nO intrebare: mai sunt colegi care nu au fost contactati pana acum de Curtile de Apel?
Salutare! Nici eu nu am fost contactata...
Multumesc pt. raspuns lilyvancea. Noi probabil vom fi sunati saptamana viitoare...
~ Conținut șters la cerere ~
aneana a scris:

buna tuturor. felicitari celor care au reusti! =D>

va urmaresc de ceva vreme si am rugamintea sa ma ajutati cu cateva sfaturi:
1. ati invatat strict dupa tematica, sau ati invatat codurile cap coada (intreb deoarece la barou au fost surprize...)
2. daca am domiciliul in calarasi, pot accesa un post de grefier din bucuresti? sau este nevoie sa imi schimb domiciliul?

va multumesc foarte mult si astept raspunsurile voastre!


1.strict tematica
2.te poti inscrie la orice curte de apel din tara care scoate la concurs astfel de posturi

Alte discuții în legătură

Admitere sng 2012 Iulia Toader Iulia Toader Stie cineva dupa ce carti trebuie sa invatam pt examenul de admitere la SNG? (vezi toată discuția)
Admitere sng 2015 Patricia_ Patricia_ Am deschis acest topic pentru a discuta probleme legate de admiterea la SNG sesiunea 2015.Spor al învăţat! :justcuz: (vezi toată discuția)
Admitere scoala nationala de grefieri septembrie 2010. allyynnutza allyynnutza Buna ziua. As vrea sa stiu daca are cineva idee despre admiterea la scoala natioanala de grefieri din septembrie 2010. Pe site-ul csm-ului, in calendarul ... (vezi toată discuția)