Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Cod caen potrivit pentru pfa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Cod caen potrivit pentru pfa

Buna ziau,
Ma gandesc sa imi fac un PFA si sa exercit un fel de consultanta in domeniul creditelor atat a celor acordate, cat si aspecte comparative intre credite pt. a alege pt. clienti (atat persoane fizice cat si juridice ) cele mai bune oferte, deci absolut tot ce inseamna clauze contractuale, garantii, aspecte si consecinte juridice ale acestora, pasii de urmat in situatia unor conflicte, consiliere bancara si oarecum si juridica in contextul unor probleme in procesul de creditare.
Ma gandesc sa fac un PFA , CAEN 7022 pe numele sotului care a facut facultatea de Studii Economice si sa ma angajeze pe mine ca si consilier juridic
Ce parere aveti ar fi OK asa sau ce cod caen credeti ca ar fii cel mai potrivit?
Va multumesc
Codurile CAEN sunt:
7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
6619 Activităţi auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activităţi de asigurări şi fonduri de pensii
Va multumesc din toata inima,
O zi buna