Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Inregistrare in contabilitate a unui bilet de avion
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Inregistrare in contabilitate a unui bilet de avion

Buna ziua!

Am rugamintea de a ma ajuta cu o inregistrate contabila....e vorba de achizitia unui bilet de avion. Cum se face inregistrarea in contabilitate?

Va multumesc!
Aveti factura? Ce scrie pe aceasta?
se poate inregistra in baza unei delegatii stampilata de o societate din zona unde vreti sa ajungeti. la acel bilet de avion atasati si delegatia stampilata si mai departe se descurca contabilul , pe parte legala.
Da, am factura! Factura e cu datele firmei, iar la denumirea serviciilor e trecut numele celui care va pleca in delegatie, impreuna cu destinatiile dus-intors.
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
:) Bun...ma interesa daca are sau nu TVA inscris pe ea. Este o calatorie care se realizeaza in scopul afacerii sau in scop personal? Aceasta era ideea.
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
Gabrielle Monique a scris:

:) Bun...ma interesa daca are sau nu TVA inscris pe ea. Este o calatorie care se realizeaza in scopul afacerii sau in scop personal? Aceasta era ideea.

La TVA are inscris "Scutit cu DD", si este o calatorie in interes de servici/pt afaceri.
Multumesc!
ramo1305, utilizator