Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... acordul tatalui
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

acordul tatalui

buna ziua,vreau sa plec din tara cu fetita , sunt div de 2 ani , divortul sa efectuat in lipsa lui , fetita mia fost incredintata iar el nu are program de vizita si nici nu a solicitat in acest timp,ma pot astepta la surprize la aeroport????va multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
In ce consta aceasta hotarare? va citez ce a hotarat instanta : " Incredinteaza reclamantei spre crestere si educare pe minora ............,si obliga paratul sa plateasca cu titlul de pensie de intretinere pt aceasta,suma de 127 ron lunar incepand cu data actiunii si pana la majoratul copilului" fara nici o vizita fara nici un program. va multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
Sa aveti la dvs la iesirea din tara hotararea de divort in original legalizata ( uitati-va pe hotarare, daca are timbru aplicat pe ea si o stampila dreptunghiulara inseamna ca e legalizata, altfel mergeti tot la judecatorie pt legalizare ).
Tot in baza hotararii ii faceti copilului pasaport daca e cazul.