Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general firma inactiva
Discuție deschisă în Contabilitate în general

firma inactiva

eu am o firma si cu ceva datorie nu chiar mare .activitate nu mai este in cadrul acestei firme .Ok .imi trimite o amenda ca nu am depus declaratiile dupa care ma trece inactiva.daca platesc aceasta amenda credeti ca o sa mai primesc si alte amenzi ?deci daca sunt inactiva e normal sa nu mai primesc alte amenzi. va multumesc
In situatia in care o societate este inactiva, ea nu mai poate realiza venituri.
Debitele societatii urmeaza a fi achitate, indiferent de starea de functionare a societatii.
Veti putea primi in continuare amenzi, chiar daca in prezent sunteti inactiv.