Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... garda financiara
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

garda financiara

buna seara, intrebare pot veni in control comisarii garzii financiare duminica??!!
sigur ca da.
multumesc!
conform art.1 din O.U.G. 91/2003 ,legea privind organizarea si functionarea garzii financiare, garda financiara ,citez din memorie :efectueaza controlul inopinat si prin sondaj exceptind controlul fiscal, cu scopul prevenirii si combaterii evaziunii fiscale" Pe cale de consecinta ,daca dvs aveati deschis duminica atunci puteati fi si controlata de Garda Financiara.