Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie

Cum se da pensia; pe luna in curs sau cu o luna in urma? Va intreb pentru ca bunicul meu a murit de putin timp si vreau sa stiu daca ar mai fi de luat ceva bani. Am discutat aceasta problema si cu postasul din localitate si mi-a spus ca numai are dreptul pentru ca nu a prins 1 ale lunii urmatoare (el a decedat pe 29).
Pe luna in curs.