Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Amenajare parcare fara autorizatie
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Amenajare parcare fara autorizatie

Buna seara,

Suntem un grup de locatataricare dorim sa amenajam in spateleblocului o parcare pe spatiul public (avem gradina in spatele blocului, ar mai ramane cam 5 m pana la bloc). Ce amenzi riscam? Avem depus la primarie proiectul pentru amenajare acestei parcari si ne tot amana de 3 ani ca nu sunt bani.... Este vorba de 10 locuri 2,5/5 m.

Multumesc
Solicitati acordul autoritatii locale,asumandu-va executia spatiului cu destinatia de locuit in regie proprie