avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 960 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... taxa judiciar de timbru
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

taxa judiciar de timbru

Buna ziua,

Imi spuneti si mie cat e taxa judiciara de timbu pentru un apel in procesul de divort? si unde, in afara de trezorerie, se poate plati? multumesc.
Cel mai recent răspuns: julie25 , utilizator 13:58, 30 Ianuarie 2009
Jumatate din cat s-a timbrat in prima instanta.
La CEC.
Multumesc..asta intelegeam si eu din lege dar nu eram sigura.Plus ca nu am gasit pe net nici o varianta actualizata.multumesc din nou

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Partaj ContSters79003 ContSters79003 Buna ziua am si eu cateva nelamuriri, poate ma puteti ajuta... daca masa partajabila e de 100000 de euro, eu trebuie sa platesc 3000 de euro ca taxa de ... (vezi toată discuția)
Sotii se impaca in ultim moment!!!! corinuta corinuta Ce se intampla si ce se poate face atunci cand sotii se impaca si nu mai vor sa divorteze in momentul in care actiunea de divort este in pronuntare! Ce sanse ... (vezi toată discuția)
Cerere reconventionala marijuan marijuan buna ziua sotia mea a intentat actiune destabilire a domiciliului minorului in alt oras, precum si plata pensiei alimentare. am inaintat cerere ... (vezi toată discuția)