avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 901 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... e mai rentabila CONCESIONAREA decat aportul cu un ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

e mai rentabila CONCESIONAREA decat aportul cu un TEREN in FIRMA ?

in cazul unei investiti pe un TEREN CONCESIONAT se poate pune sechestru pe teren daca exista o CONCESIONARE pe 20 de ani indiferent cui apartin DEBITELE - ATENTIE ?

e mai rentabila CONCESIONAREA decat aportul cu un TEREN in FIRMA ?
Cel mai recent răspuns: olden , utilizator 09:07, 14 Noiembrie 2012
UZUFRUCT,

va multumesc , sa avem o zi BUNA !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Datorii asociatie sorin1977 sorin1977 am o cunostinta care a cumparat un apartament si a lasat dreptul de uzufruct viager altei presoane . persoana care detinea uzufructul viager a decedat si a ... (vezi toată discuția)
Lamurire exacta feeliss feeliss va rog sa-mi explicati ce inseamna drept de uzufruct viager, apoi ce inseamna clauza de habitatie viagera? (vezi toată discuția)
Accesiunea, superficia, uzufructul, uzul si abitatia, servitutile, fiducia shanna shanna Buna ziua! Sunt studenta la drept in anul al 2 lea si urmeaza sa sustin examenul la drept civil, dar din pacate nu am inteles mare lucru. domnul profesor ne-a ... (vezi toată discuția)