Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... 2 probleme pe care le intimpin
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

2 probleme pe care le intimpin

1.cum pot afla daca stiu numele si prenumele si CNP unei persoane unde lucreaza(la ce firma e angajata)
2.daca am dat bani imprumut unei persoane si nu am nimic scris,doar persoane care stiu ca am dat acei bani ce trebuie sa fac si cum sa procedez ca sa-i recuperez,nu mai dau de persoana respectiva si-a schimbat si nr.de tel.de aceea am nevoie si de raspunsul de la punctul 1
astept un raspuns cine ma poate ajuta cu sfaturi.Va multumesc.
chiar daca mergeti si la notariat si faceti act ca ai imprumutati bani lui x nu prea aveti ce face daca nu vii restituie. deoarece ,:daca persoana la care i-ati dat banii nu a girat cu ceva in schimbul banilor si nu are nimic pe numele sau[masina,casa,etc],nu prea aveti ce sa ai faceti.
daca aveti martori, ar trebui sa fie sanse serioase. vor fi practic declaratiile mai multor martori, contra unei declaratii a faptuitorului. 3 martori castiga de obicei