Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... contestatie la amenda de la politia locala
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

contestatie la amenda de la politia locala

cum sa formulez o contestatie la o amenda de la politia locala?
In termen de 15 zile de la comunicarea procesului-verbal, aratand temeiurile in drept si prezentand situatia de fapt. Cel mai bine ar fi sa angajati un avocat.
eu ma gideam sa scriu eu o cotestatie catre judecatoria galati si sa scriu ce sa intimplat. multumesc mult
Instanta careia ii veti adresa plangerea contraventionala este indicata in cuprinsul procesului-verbal, in speta instanta locului savarsirii contraventiei.
po depune aceasta contestatie prin posta?