avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 536 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... stagiu minim de cotizare pentru plata concediului ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

stagiu minim de cotizare pentru plata concediului medical

m-am angajat in 01.09.2012.in 21.10 am intrat in cm cod 06 oentru 5 zile si cod 01 pana in 22,11.mi se refuza plata cm pentru cod 06deoarece nu am mininm 22 zile lucratoare vechime in munca.din mai 2006 si pana in aprilie 2012 am avut stagiu neintrerupt.nu exista o baza de calcul???am venituri in ultimele 12luni.s-a modificat cumva ceva?
Cel mai recent răspuns: C.Geta , utilizator 13:46, 14 Noiembrie 2012
multumesc mult pentru sprijinul acordat.mereu cand am cerut parerile dvs am avut castig de cauza si de aceea am fost cicalitoare si am insistat.ma voi duce din nou si la cjas si la angajator si le voi prezenta textele de lege trimise de dvs.va multumesc din suflet ca existati.nu toti avem posibilitatea sa avem cunostinta de toate drepturile noastre.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu medical ce nu poate fi platit? C.Geta C.Geta buna ziua.sunt angajata cu cim incepand cu 1.09.2012.in 21.10.2012 m-am internat.am cm cu cod 01 pentru 5 zile.apoi cu cod 01 pentru perioada ... (vezi toată discuția)
Plata concediu medical nicolcris nicolcris un angajat de 35zile,care inainte a platit contributia la CASSpersonal ,beneficiaza de plata concediului medical (vezi toată discuția)
Cotizatie minima la asigurari de sanatate stelach stelach Buna ziua, un salariat angajat incepind cu luna iunie 2013, se imbolnaveste in luna august. Medicul ii spune ca nu-i poate acorda concediu medical pentru ca ... (vezi toată discuția)