Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... stagiu minim de cotizare pentru plata concediului ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

stagiu minim de cotizare pentru plata concediului medical

m-am angajat in 01.09.2012.in 21.10 am intrat in cm cod 06 oentru 5 zile si cod 01 pana in 22,11.mi se refuza plata cm pentru cod 06deoarece nu am mininm 22 zile lucratoare vechime in munca.din mai 2006 si pana in aprilie 2012 am avut stagiu neintrerupt.nu exista o baza de calcul???am venituri in ultimele 12luni.s-a modificat cumva ceva?
multumesc mult pentru sprijinul acordat.mereu cand am cerut parerile dvs am avut castig de cauza si de aceea am fost cicalitoare si am insistat.ma voi duce din nou si la cjas si la angajator si le voi prezenta textele de lege trimise de dvs.va multumesc din suflet ca existati.nu toti avem posibilitatea sa avem cunostinta de toate drepturile noastre.