Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediul de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediul de odihna

Buna ziua. Daca m-am angajat in 07.11.2012 mai beneficiez anul acesta de concediu? Daca da, cate zile? Multumesc anticipat
Da, beneficiati.
Considerand minium 20 zile lucratoare de CO cat prevede Codul muncii, atunci, proportional cu activitatea desfasurata, aveti dreptul la 3 zile de CO...