avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 362 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediul de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediul de odihna

Buna ziua. Daca m-am angajat in 07.11.2012 mai beneficiez anul acesta de concediu? Daca da, cate zile? Multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Dragos Stefan , Consultant resurse umane 09:16, 14 Noiembrie 2012
Da, beneficiati.
Considerand minium 20 zile lucratoare de CO cat prevede Codul muncii, atunci, proportional cu activitatea desfasurata, aveti dreptul la 3 zile de CO...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediul de odihna ancady2003 ancady2003 Din 01.08.2011 sunt angajata la o soc.privata. mi se spune ca am dreptul sa-mi iau concediu de odihna abea in anul 2013, sau dupa ce implinesc 11 luni in ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna flory83 flory83 Buna ziua Am o nelamurire vis-a-vis de concediul de odihna. In luna august mi-am schimbat locul de munca. As dori sa stiu daca in luna decembrie am dreptul la ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna vasyviasu vasyviasu Sunt angajat la o firma din 18-02-2014 si as dori sa aflu daca beneficiez de concediu de odihna pana la sfarsitul anului si cate zile de concediu am dreptul? (vezi toată discuția)