Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Emigrarea si cazierul
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Emigrarea si cazierul

pot pleca in afara europei de preferat australia daca am cazierul patat?
stiam ca nu am vioe sa dau de permis deoarece am fost prins conducand fara. e cumva altfel
Da, puteti sustine examen pentru permis de conducere dupa reabilitare.
Daca ati fost condamnat cu suspendare, la sfarsitul perioadei de incercare, sunteti reabilitat de drept.
SUA nu va acorda viza sub nici o forma daca exista un cazier cu "bube".
Australia va va respinge acordarea vizei daca o veti cere in consulat. Daca o veti face pe via internetului nu declarati ca aveti cazier si veti obtine viza, dar va vor trimite inapoi odata ce ati ajuns la controlul de frontiera, in orice aeroport din Australia.