avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1801 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Emigrarea si cazierul
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Emigrarea si cazierul

pot pleca in afara europei de preferat australia daca am cazierul patat?
Cel mai recent răspuns: ulises10 , utilizator 13:01, 17 Noiembrie 2012
stiam ca nu am vioe sa dau de permis deoarece am fost prins conducand fara. e cumva altfel
Da, puteti sustine examen pentru permis de conducere dupa reabilitare.
Daca ati fost condamnat cu suspendare, la sfarsitul perioadei de incercare, sunteti reabilitat de drept.
SUA nu va acorda viza sub nici o forma daca exista un cazier cu "bube".
Australia va va respinge acordarea vizei daca o veti cere in consulat. Daca o veti face pe via internetului nu declarati ca aveti cazier si veti obtine viza, dar va vor trimite inapoi odata ce ati ajuns la controlul de frontiera, in orice aeroport din Australia.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Viza sua - cazier duikan duikan daca am cazierul pata pot pleca in america ? am chemare in america pentru a lucra la castiguri si alte activitati legate de teatru in care sunt ... (vezi toată discuția)
Cazier? / antecedente penale? folow_me_now folow_me_now In 2002 am stat 2 luni in Germania. Nu prea aveam bani si nu stiu de ce naiba am furat niste cercei de 10-20 euro!!! ( Si acum regret amarnic,dar nu pot da ... (vezi toată discuția)
Acordare viza sua coldmountain coldmountain Buna ziua tuturor. Am cunoscut pe cineva, roman plecat in SUA de 20 de ani, are cetatenie americana si canadiana, vine la vara in Romania si si-a exprimat ... (vezi toată discuția)