Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Detasare - Contract individual de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Detasare - Contract individual de munca

Buna ziua,

Avem un angajat cu contract de munca pe perioada determinata de 3 luni. Angajatul doreste detasare la un alt angajator pentru o perioada de un an. Doresc sa va intreb cum procedez? Face pur si simplu face o notificare scrisa sau dupa un an trebuie sa se intoarca in companie.

Va multumesc,
Anca
Nu aveti cum sa-l detasati un an de zile , decat daca i se va prelungi durata c.i.m. ....
Noi dorim sa incheiem colaborarea cu el.
In aceste conditii, la expirarea duratei pentru care a fost incheiat c.i.m. va inceta de drept daca nu i se prelungeste durata c.i.m...