avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1113 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... drept de sedere
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

drept de sedere

Buna ziua,
As dori sa stiu daca un cetatean non UE poate cumpara o proprietate (locuinta) in Romania si astfel sa obtina si drept de sedere.
Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Ares-3 , moderator 19:18, 18 Noiembrie 2012
Buna ziua!
Poate cumpara un apartament insa pentru a locui in Romania trebuie sa obtina drept de sedere pentru unul din dintre motivele prevazute de lege.

Puteti citi detalii aici:
[ link extern ]
Faceti click unde scrie Cetateni non-UE.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Casatoria cu un cetatean non ue carmarial carmarial buna ziua, sunt cetatean roman si doresc sa ma casatoresc cu un cetatean non ue (pakistanez). as vrea sa stiu daca in urma casatoriei va obtine niste drepturi ... (vezi toată discuția)
Cum obtin pasaportul romanesc? mariabedau mariabedau sant cetatean moldovean si mam casatorit recent cu cetatean roman in moldova ce pasi trebuie sa urmez sa obtin pasaport romanesc? (vezi toată discuția)
Rezidenta cetatean strain in romania fedna fedna Buna ziua. As dori sa stiu cum poate obtine un cetatean strain (din UE) rezidenta in Romania. Multumesc anticipat pentru raspuns (vezi toată discuția)