Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... drept de sedere
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

drept de sedere

Buna ziua,
As dori sa stiu daca un cetatean non UE poate cumpara o proprietate (locuinta) in Romania si astfel sa obtina si drept de sedere.
Multumesc anticipat!
Buna ziua!
Poate cumpara un apartament insa pentru a locui in Romania trebuie sa obtina drept de sedere pentru unul din dintre motivele prevazute de lege.

Puteti citi detalii aici:
[ link extern ]
Faceti click unde scrie Cetateni non-UE.