avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 456 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Rezidenta cetatean strain in Romania
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Rezidenta cetatean strain in Romania

Buna ziua. As dori sa stiu cum poate obtine un cetatean strain (din UE) rezidenta in Romania. Multumesc anticipat pentru raspuns
Cel mai recent răspuns: Ares-3 , moderator 18:58, 27 Ianuarie 2015
Greu :)
Opinia mea este ca cetatenilor din acea zona a lumii le este cam greu sa obtina permis de sedere in Romania.

Informatii despre viza:
[ link extern ]

Informatii despre permisul de sedere, in caz ca obtine viza, gasiti pe acelasi site, la sectiunea Cetateni non-UE.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dobandirea cetateniei in romania pop sorin pop sorin Buna Ma intereseaza in ce fel se poate obtine sederea in Romania precum si cetatenia definitiva/temporara. Prin casatorie am inteles ca doar dupa 5 ani ... (vezi toată discuția)
Cetatean strain doresc sa ma stabilesc in romania popacarmen popacarmen Cetatean strain non-UE (chinez) doresc sa ma stabilesc in Romania impreuna cu familia. Am gasit pe internet informatii putine si nu clare. De aceea va cer ... (vezi toată discuția)
Permis de sedere temporar azra28 azra28 Cu viza de tip C/VV, cu multiple intrari timp de 90 zile , data de Consulatul Romaniei la Istanbul, se poate aplica pentru permis de sedere temporar? E vorba ... (vezi toată discuția)