Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Rezidenta cetatean strain in Romania
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Rezidenta cetatean strain in Romania

Buna ziua. As dori sa stiu cum poate obtine un cetatean strain (din UE) rezidenta in Romania. Multumesc anticipat pentru raspuns
Greu :)
Opinia mea este ca cetatenilor din acea zona a lumii le este cam greu sa obtina permis de sedere in Romania.

Informatii despre viza:
[ link extern ]

Informatii despre permisul de sedere, in caz ca obtine viza, gasiti pe acelasi site, la sectiunea Cetateni non-UE.