Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Impozit pe venit - PFA nou infiintat
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Impozit pe venit - PFA nou infiintat

Am obtinut Certificatul de Inregistrare Fiscala pe 14.09.2012. Atunci am completat formularul 220 cu venitul brut estimat. Acum, cheltuielile deductibile sunt mai mari decat profitul. Trebuie sa platesc impozitul pentru venitul estimat atunci sau pentru cel real?
Multumesc.
Pentru anul 2012 trebuie sa platiti impozitul conform declaratiei 220.
Dupa depunerea declaratiei anuale 200 veti avea -dupa caz-impozit de virat sau de recuperat.