Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... proces suspendat art 244 al 1 pct 1 c.p.c.
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

proces suspendat art 244 al 1 pct 1 c.p.c.

In luna mai a.c. s-a suspendat procesul de instanta conf.art.244 al 1 pct 1 c.p.c. cu recurs pe toata perioada suspendari .
intrebarea :
- in cat timp se poate face recursul (sau cere redeschiderea judecati spetei) pentru a nu interveni perimarea ? , ce art. din c.p.c. reglementeaza ? .
va multumesc anticipat.
Cererea de repunere pe rol trebuie facuta dupa ramanerea irevocabila a hotararii pronuntata in celalalt dosar. Atata timp cat dosarul respectiv nu a fost solutionat irevocabil nu opereaza perimarea dosarului dvs.
multumesc ptr raspunsul dat la obiect si competent.