Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Prezentare de mat. U.P
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Prezentare de mat. U.P

In cazul prezentarii materialului de U.P. daca invinuitul nu mai aduce nici o proba noua, procurorul e obligat sa-l trimita in judecata? sau poate dispuneS SUP?
~ Conținut șters la cerere ~
Dupa prezentarea de material de obicei are loc trimiterea in judecata, insa procurorul poate da si SUP.
Si cam care ar fi motivele unui SUP? daca invinuitul ar aduce probe noi sau cum?
Motivele pot fi dintre cele mai diverse.
Precizati in concret de ce s-ar da SUP.