avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1177 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Prezentare de mat. U.P
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Prezentare de mat. U.P

In cazul prezentarii materialului de U.P. daca invinuitul nu mai aduce nici o proba noua, procurorul e obligat sa-l trimita in judecata? sau poate dispuneS SUP?
Cel mai recent răspuns: Robert Silbermann , Avocat 14:20, 21 Noiembrie 2012
~ Conținut șters la cerere ~
Dupa prezentarea de material de obicei are loc trimiterea in judecata, insa procurorul poate da si SUP.
Si cam care ar fi motivele unui SUP? daca invinuitul ar aduce probe noi sau cum?
Motivele pot fi dintre cele mai diverse.
Precizati in concret de ce s-ar da SUP.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prezentare material-dosar penal MihaiCL MihaiCL Buna ziua. Am avut un dosar penal in care am calitate de invinuit. A inceput urmarirea penala acum 1 an si jumatate, s a trimis referatul de catre politie la ... (vezi toată discuția)
Materialul de urmarire penala maite21 maite21 As dori sa stiu ce se intampla in situatia in care se constata, in cursul judecatii, ca nu a avut loc prezentarea materialului de UP ? Instanta va proceda ea ... (vezi toată discuția)
Citatie,parchet picika picika buna am fost chemat la parchet de catre procuror la prezentare material,a zis ca trimite in judecata,am semnat ce a trebuit sa semnez...... iarasi sunt ... (vezi toată discuția)