Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... intampinare la o citatie - trebuie sa ma prezint la ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

intampinare la o citatie - trebuie sa ma prezint la proces?

daca depun o intampinare la un proces in care sunt chemat in calitate de garant, trebuie sa ma prezint la proces? in intampinare mi.am expus punctul de vedere si am anexat documentele care sa ateste plata unui debit restant.
Procedezi cum doresti, nu esti obligata sa te prezinti la proces,acesta isi va urma cursul indiferent daca te prezinti sau nu.
insa, ar fi indicat sa te prezinti deoarece instanta va pronunta o hotatarare care va avea inrauriri si asupra ta.