Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... verificare fiscala
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

verificare fiscala

Imi puteti spune daca cu ocazia unei inspectii fiscale, inspectorul fiscal este obligat sa verifice daca am achitat in mopd corect impoyitul pentru veniturile din activitati independendente in perioada supusa controlului?
Organul fiscal are dreptul sa verifice toate documentele care au legatura cu obiectivele controlului.