avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 673 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... verificare fiscala
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

verificare fiscala

Imi puteti spune daca cu ocazia unei inspectii fiscale, inspectorul fiscal este obligat sa verifice daca am achitat in mopd corect impoyitul pentru veniturile din activitati independendente in perioada supusa controlului?
Cel mai recent răspuns: Lucian Huzum , Consilier juridic 18:57, 22 Noiembrie 2012
Organul fiscal are dreptul sa verifice toate documentele care au legatura cu obiectivele controlului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Control fisc jovii jovii Buna Ziua! Sunt PFA(neplatitor de TVA-onsultanta in constructii,dirigentare) si vine fiscul in control 2007-2011.Intrebare : anul 2007 poate sa-l verifice tot ... (vezi toată discuția)
Proces cu finantele !!!!!!!!!!!!! sama sama neatza buna, nu prea ma pricep sa explic dar sper sa ma intelegeti: am intentat proces impotriva finantelor deoarece la un control , inspectorii au cam ... (vezi toată discuția)
Control finante anna_10 anna_10 ce inseamna conro, de fond , ce implica el? ce acte trebuiesc puse la dispozitia celor de la control? pot verifica si ceea ce tine de salarii ? multumesc ... (vezi toată discuția)