Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... care sunt bolile pt gr de handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

care sunt bolile pt gr de handicap

am avut o nefrectomie partiala la rinchi pt ca am avut o tumoara carcinoma .ma pot i ncadra intrun grad de handicap ?am depus actele si mi sa comunicat ca nu ma incadrez comform ordinu 762/31.08.2007 al M.M.F.E.S si ordinu nr 1992/19.11.2007 al M.S.P
dar sunt in concediu medical de atunici de la medicu oncolog pt ca nu am voie la efort fizic, la intemperi variate.
cumosc persoane cu acelasi boala cu care am fost si eu diagnozizat si ei beneficiaza de gr2 handicap
va multumesc pt ajutor
Numai comisia medicala deexpertiza persoane cu handicap este competenta sa analizeze documentele medicale,starea actuala a solicitantului si in raport de concluzii poate emite decizie/certificat de incadrare in gard de handicap
luni 26 voi depune o contestatie dar cum am auzit daca nu este ceva in (plic) nu are rosst