Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Nu putem onora comanda
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Nu putem onora comanda

Buna ziua, am comandat un produs de pe un site, la ora 06.00, am primit confirmarea comenzii, iar la ora 16.00 am primit un email de la un angajat prin care mi se comunica urmatoarele:
"Nu mai avem cum sa onoram comanda deoarece nu mai am stoc si termen de livrare."

Ii pot obliga sa isi execute promisiunea de vanzare? sau daca nu, in cazul unei sesizari la OPC, macar vor fi amendati?

Va multumesc
De obligat nu aveti cum, iar ANPC nu ii poate amenda pentru ca nu exista coordonare intre departamentele lor.