Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... am sesizat politia dar nu au luat nici o masura. cui ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

am sesizat politia dar nu au luat nici o masura. cui ma adresez?

buna
am facut o sesizare la politie pt pagube produse de o persoana,si am specificat ca respectiva persoana munceste la negru.
am fost informat ca s-au luat masuri impotriva ei in ce priveste paguba,dar nu au spus nimic de sesizarea cu munca la negru,pt al proteja pe angajator.
daca nu aveau competenta ,trebuiau sa sesizeze organele competente,conformO.G.27/2002,ART.6 indice1.dar nu au facut-o.
Si-au incalcat atributiile de serviciu?
De ce anume se fac vinovati politistii?
Cui ma adresez cu plangere impotriva lor?
multumesc anticipat!
Pentru munca la negru trebuie sa va adresati Inspectoratului teritorial de munca.
Daca aveti ceva nemultumiri legate de activitatea unor politisti va puteti adresa sefului inspectoratului judetean de politie.
Daca apreciati ca prin solutie nu s-a raspuns la toate capetele de cerere din plangerea adresta aveti dreptul sa formulati plangere
Totodata pentru munca la negru,sesizati oficial ITM responsabil