Forum Discuţii juridice Executare silită PROCEDURA NOTIFICARE
Discuție deschisă în Executare silită

PROCEDURA NOTIFICARE

Un contract de arenda autentificat la notariat si care cre mentiunea ca constituie titlu executoriu are o clauza prin care se stipuleaza faptul ca daca arendasul nu plateste arenda la termen arendatorul poate notifica unilateral rezilierea contractului prin intermediul executorului judecatoresc.
Executorul l/a notificat pe arendas prin scrisoare recomandata cu confirmare de primirea asupra rezilierii contractului de arenda insa arendasul a refuzat sa primeasca scrisoarea recomandata iar aceasta s a intorrs la biroul executorului.
Arendasul a arat si insamantat terenul in continuare. Ce procedura i se poate aplica in continuare.?
Arendatorul are dreptul sa notifice la OCPI titlul executoriu
ynocentta a scris:

Arendatorul are dreptul sa notifice la OCPI titlul executoriu

Problema e ca arendasul a continuat sa cultive terenul. Problema e de procedura .
Este considerata TULBURARE DE POSESIE ?