Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Locuinte de necesitate.
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Locuinte de necesitate.

Buna ziua.Ne confruntam cu o problema in legatura cu modul de plata al utilitatilor in aceste locuinte!Locuim intr-o ,,baraca,, daca putem sa-i spunem asa care apartine primariei,unde plata utilitatilor se face la persoana juridica si la comun(locatarii fiind persoane fizice) fapt ce atrage sume importante de bani care ne-au adus la intarzierea platii.Primaria ne obliga acum prin somatii sa platim aceste sume in ciuda faptului ca nu ne-au fost prezentate facturi,ci doar niste tabele cu sumele de plata.Ce ne sfatuiti sa facem in acest caz,avand in vedere ca primaria ne someaza cu evacuarea in caz de neplata?Se poate plati esalonat?Multumim anticipat!
Daca imobilul apartine primariei,puteti solutiona amiabil cu proprietarul spatiului,eventual negociind si incheind angajament ferm de esalonare plati debit acumulat