Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... subventie angajare absolvent
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

subventie angajare absolvent

Am fost azi la AJOFM pentru incheierea unei conventii de acordare a subventiei pentru angajarea unor absolventi. Am fost trimisa la plimbare, pe motiv ca nu mai sunt fonduri, sa mai incerc la anul....Ce pot sa fac?
Din Legea 76/2002 privind sistemul asigurarilor pentru somaj si stimularea ocuparii fortei de munca:

Art.95
(1.1) Masurile de stimulare a ocuparii fortei de munca finantate din bugetul asigurarilor pentru somaj, pentru a caror acordare se prevede, potrivit dispozitiilor legale, incheierea de contracte sau conventii cu agentiile pentru ocuparea fortei de munca, se acorda in limita sumelor aprobate in bugetul asigurarilor pentru somaj cu aceasta destinatie, cu respectarea prevederilor Legii nr. 500/2002 privind finantele publice, cu modificarile si completarile ulterioare.