Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Legea 330 /2009
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Legea 330 /2009

Ma intereseaza daca in anul 2010 sa aplicat legea 330/2009 ? Din afirmatiile celor din primaria unde locuiesc afirma si sustin ca in anul 2010 legea desi a fost promulgata si publicata totusi nu sa aplicat. Doream sa stiu de la ei daca prin prisma acestei legi sporul de dispozitiv castigat prin instanta in 2008 trebuia sa se regaseasca in salariul pe 2010.
nu s-au aplicat anumite prevederi din legea nr.330/2009. sporul de dispozitiv, castigat in instanta, ar fi trebuit introdus in salariul de baza, incepand cu 1 ianuarie. :)
S-au aplicat doar articolele referitoare la sporuri.... in sensul ca le-au TAIAT.#-o