Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita- solutii?
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita- solutii?

Buna ziua.Anul trecut am contactat un credit de nevoi personale de la o banca, in valoare de 3500 ron.De la inceputul acestui an, din motive personale, nu am mai putut achita ratele.Ieri mi-a venit instiintare de executare silita asupra bunurilor mobile si imobile daca nu achit suma de 4800 ron in cateva zile.Creditul este facut pe 5 ani.Ce pot face in aceasta situatie? Mentionez ca nu am proprietati pe numele meu, am doar o masina si sunt in concediu de crestere copil, deci primesc indemnizatie plus alocatia de stat. Se poate oare face o reesalonare a creditului? sau imi vor face poprire din venit? am inteles ca de alocatie nu au dreptul sa se atinga aceasta fiind a copilului!
Buna ziua,

cata vreme nu detineti niciun bun atunci sunteti in siguranta. Din fericire ( sau din pacate...depinde de ce parte a baricadei sunteti) nu exista inchisoarea datornicilor :D

Avocat Constantin Boncu