Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Buna ziua. In 2007 sotul meu a contractat un credit de nevoi personale de la o banca credit pentru care am semnat si eu incalitate de sotie. In 2009 sotul meu a decedat, eu ramanand cu un copil minor nu am mai putut achita creditul si astfel banca a trecut la executare silita poprind toate conturile mele inclusiv contu de alocatie al minorei. Cand am vrut sa scot alocatia copilului (pe 7 luni ) mi s-a spus de la banca unde aveam deschis contul ca banii au fost transferati carte banca de unde s-a cerut poprirea. Ce as putea sa fac? Sa dau banca in judecata?
Fac mentiunea ca am solicitat un extras de cont si mi-au dat o hartie din care nu rezulta nimic, nici de unde au intrat bani in contul de alocatie si nici unde au fost transferati.
Demersurile dvs trebuie sa vizeze solutionarea problemelor care au condus la executare silita
Incercati contactare executor/recuperator si negociati esalonare datorii
Problema este ca eu am luat legatura cucei de la bancasi cu executorul bancar dar mi-au spus ca nu se pune in discutie o reesalonare, doar plata integrala a creditului.
Situatie defavorabila dvs,cu posibile consecinte neplacute