Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... delegatie in alta tara
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

delegatie in alta tara

Daca sunt plecat intr-o delegatie in alta tara si lucrez intr-o zi in care in Romania este zi libera legala, anajatorul este obligat sa-mi plateasca ceva in plus?
Multumesc
Dacă angajatorul este din Romania, si a dispus delegarea dumneavoastra în alt loc de muncă, normal ar fi să va platească suplimentar pentru ziua libera legală declarată pe teritoriul Romaniei.
Angajatorul este o multinationala, cu filiala si in Romania (sunt angajat in Romania).
Stiti vreo lege-articol in acest sens?