Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale desfasurare activitate fara punct de lucru declarat
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

desfasurare activitate fara punct de lucru declarat

Buna ziua,
O societate din Sibiu ,cu sediul social in Sibiu isi desfasoara activitatea in Constanta neavand punct de lucru declarat,doar un contract de inchiriere.Ma intereseaza daca are vreo raspundere persoana ce intocmeste avize si facturi(acestea avand adresa din Sibiu),dar marfa pleaca faptic din Constanta
Va multumesc
Persoana care intocmeste actele si facturile daca nu este asociat, administrator, precum si orice alta persoana cu functie de raspundere nu pateste nimic.
ContSters259670, utilizator
este consilier juridic persoana respectiva
Si daca este, ce? Credeti ca consilierul juridic are drepturi peste asociati si administratori? I s-a dat cumva in sarcina infintarea punctului de lucru si nu a facut-o? Atunci raspunde fata de asociati, administratori.