Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... RAPORT PER SALARIAT REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

RAPORT PER SALARIAT REVISAL

Buna ziua. Acel raport per salariat care se scoate din Revisal, in cazul unui control tine locul unei adeverinte de vechime ?
Raportul per salariat din REVISAL arata starea unui CIM la o anumita data (data la care se face interogarea bazei de date) si nu tine loc de adeverinta de vechime. Nu stim ce legatura are raportul per salariat, adeverinta de vechime si un eventual control?!
Raportul per salariat nu are valoarea juridica a unei adeverinte de vechime ... daca aveti control, banuiesc , va vi s-a cerut sa faceti dovada comunicarii unei adeverinte de vechime pentru un salariat ... fapt care se poate proba prin semnatura acelui salariat ca a primit un exemplar sau prin confirmarea de primire daca i s-a comunicat prin posta.