avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 808 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... ONG cu mai multe obiecte de activitate
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

ONG cu mai multe obiecte de activitate

Doresc sa infiintez un ONG cu mai multe obiecte de activitate de exemplu :

-cultura
-protectia mediului
-turism
-asistenta sociala
-educatie si formare profesionala
-tineret
-sport.
Vreau sa stiu daca este posibil sau daca este limitat numarul domeniilor de activitate .
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 16:34, 2 Decembrie 2012
Nu este limitat obiectul de activitate al unui ONG ...
Mai bine e sa va alegeti domeniile in care doriti sa activati in functie de problemele si nevoile descoperite in comunitatea in care doriti sa activati si de resursele umane si materiale de care dispuneti sau pe care le puteti atrage.
In final, va trebui prin statut sa va propuneti scopul, obiectivele si activitatile specifice dezvoltarii ong pentru fiecare domeniu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asociatie ..cum scot banii? BRUTEFORCE BRUTEFORCE Cer si rog sa ma ajutati! Am un ONG proaspat infiintat si vreau sa stiu daca in statut nu prevede ca pot ajuta material ...(donatie) o persoana cu handicap, ... (vezi toată discuția)
Contract de voluntariat beneficiar persoana fizica luticus luticus In legea 78/2014 a voluntariatului se mentioneaza ca si persoanele fizice pot incheia contracte de volkuntariat nu numai ONg urile. In ce conditii si pentru ce ... (vezi toată discuția)
Denumire si activitate ong Andreea71 Andreea71 Buna ziua, M-ar interesa daca pentru un ONG este necesara o anumita acreditare sau autorizatie pentru includerea in obiectul de activitate a unor activitati ... (vezi toată discuția)