Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... ONG cu mai multe obiecte de activitate
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

ONG cu mai multe obiecte de activitate

Doresc sa infiintez un ONG cu mai multe obiecte de activitate de exemplu :

-cultura
-protectia mediului
-turism
-asistenta sociala
-educatie si formare profesionala
-tineret
-sport.
Vreau sa stiu daca este posibil sau daca este limitat numarul domeniilor de activitate .
Nu este limitat obiectul de activitate al unui ONG ...
Mai bine e sa va alegeti domeniile in care doriti sa activati in functie de problemele si nevoile descoperite in comunitatea in care doriti sa activati si de resursele umane si materiale de care dispuneti sau pe care le puteti atrage.
In final, va trebui prin statut sa va propuneti scopul, obiectivele si activitatile specifice dezvoltarii ong pentru fiecare domeniu.