Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... partaj succesoral
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

partaj succesoral

suntem 9 mostenitori si eu am deschis succesiunea la aproape 2 ani de la cel decedat prin judecatorie si in cele din urma am ajuns la o intelegere intre noi,numai ca acum unul dintre ei spune ca nu se mai prezinta....ce se intampla in acest caz?a avut loc o singura infatisare dar s-a amanat iar acum la a doua,cand am speratca o sa terminam totul,s-a trezit unul dintre ei ca nu mai vrea sa semneze...ce se intampla in continuare?poate fi decazut din drepturi daca nu se prezinta?dupa cate infatisari?mentionez ca a primit citatia in ambele cazuri...ce solutii sunt?
Nu va fi decazut din drepturi, se va judeca in lipsa. Depinde ce ati cerut, daca ati depus o tranzactie, intelegerea pica.