Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie CCC pentru al patrulea copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie CCC pentru al patrulea copil

sunt la al 4-lea copil, pt primii trei am beneficiat conf legii de indemnizatie pt cresterea copilului .Am dreptul sa beneficiez si pt al 4-lea conf noii legislatii daca copilul s-a nascut in Iunie 2011 , peste 7 luni va implinii 2 ani .Mentionez ca am continuitate in cea ce priveste veniturile
1. Conform modificarilor aduse de Legea 166/2012 puteti sa beneficiati de indemnizatie pentru CCC indiferent de numarul de nasteri.

2. Depuneti actele la Primarie dar veti putea beneficia de indemnizatie numai pana va implini copilul 2 ani.