avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 873 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie CCC pentru al patrulea copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie CCC pentru al patrulea copil

sunt la al 4-lea copil, pt primii trei am beneficiat conf legii de indemnizatie pt cresterea copilului .Am dreptul sa beneficiez si pt al 4-lea conf noii legislatii daca copilul s-a nascut in Iunie 2011 , peste 7 luni va implinii 2 ani .Mentionez ca am continuitate in cea ce priveste veniturile
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 11:17, 3 Decembrie 2012
1. Conform modificarilor aduse de Legea 166/2012 puteti sa beneficiati de indemnizatie pentru CCC indiferent de numarul de nasteri.

2. Depuneti actele la Primarie dar veti putea beneficia de indemnizatie numai pana va implini copilul 2 ani.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stimulent insertie si cei 600 lei pentru suprapunere ccc mihaelarizea2005 mihaelarizea2005 BUNA ZIUA! Eu ma aflu in CCC pentru al doilea copil nascut pe 17 iunie 2011, iar primul copil l-am nascut pe 8 februarie 2010, de aici rezulta o suprapunere ... (vezi toată discuția)
Suprapunere 2 concedii crestere copil tcris tcris Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema: avand in vedere modificarile aduse OUG 111/2010, as vrea sa stiu daca acum am sau nu dreptul de a ... (vezi toată discuția)
Concediu pentru cresterea celui de al doilea copil danpadure danpadure Mama e in CCC pentru coplilul nascut in oct.2010 In martie 2012 se va naste al 2-lea copil Am inteles ca daca vom prezenta la primatia ceritficatul de ... (vezi toată discuția)