Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Penalitati la intretinere
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Penalitati la intretinere

Sintem un bloc cu 10et si avem penalitati la caldura din 2007-2009,prin neplata facturilor la timp.Ce putem face pentru ca sunt citeva persoane care aveau centrala proprie? Am auzit ca dupa 3 ani se prescriu. E adevarat?
george-neagu, moderator
Eu una nu inteleg exact intrebarea dvs.

Daca aveti penalizari aplicate de furnizrii de utilitati acestea se vor imparti proportional apartamentelor cu restanta. Proprietarii tb actionati in instanta nu mai tarziu de 3 ani.

Ce legatura au cei cu centrale termice?