avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1806 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Nota de sedinta- continut
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Nota de sedinta- continut

sant nou si nu stiu sa fac o nota de sedinta . Am recurs intrun proces penal pentru insusirea unor bani.Ce trebuie sa contina nota de sedinta. Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: popescusebastian , utilizator 00:00, 4 Decembrie 2012
Pai depinde ce anume doriti:
- nota de sedinta cu inscrisurile pe care doriti sa le depuneti ca probe ( un opis al inscrisurilor noi pe care doriti sa le depuneti in aparare) sau
- nota de sedinta cu probele pe care le solicitati in recurs ,
- nota de sedinta cu cheltuielile de judecata pe care le solicitati in recurs sau
- nota de sedinta prin care precizati de exemplu o adresa de domiciliu etc..si exemplele pot continua...

procurorul a dispus -scoaterea de sub urmarire penala
-neinceperea urmariri penale
s-a depus recurs de catre reclamanta si trebuie sa depun o nota de sedinta in apararea clientului meu
Cred ca vreti sa spuneti ca s-a formulat plangere in fata judecatorului impotriva rezolutiilor sau ordonantelor de netrimitere in judecata -disp.art 278 ind.1 c.proc.pen.
Prin urmare daca aveti inscrisuri de depus in aparare, solicitati proba cu inscrisuri si formulati o nota de sedinta cu opisul acestora, iar la final daca doriti puteti depune concluzii scrise.
Partile sunt: petenta ( careia dvs. ii spuneti reclamanta) si intimatul ( adica clientul dvs.)
Ultima modificare: Luni, 3 Decembrie 2012
MARTA SIMONA PETRE, Avocat
aveti dreptate s-a formulat plangerea in fata judecatorului si acesta a acceptat-o.
Nu sant inscrisuri de depus in aparare ,fata de cercetarea facuta de organele de politie.
Imi cer scuze pentru limbajul meu neavocatesc , am incercat sa ajut o prietena care este avocat si nu stie cum se face nota de sedinta . Daca pot sa va ajut in constructii o fac cu cea mai mare placere,se pare ca avocatura este prea grea pt. mine.Va multumesc mult si imi cer inca o data scuze.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drept penal - respingere plangere impotriva rezolutiei prim-procurorului formulata in termen Lucian27 Lucian27 Am formulat plangere impotriva rezolutiei prim- procurolului la Judecatorie si mi-a respins-o ca tardiv formulata, desi pot dovedi cu stampila de plicul ... (vezi toată discuția)
Acceptarea de acte la dosar fara a se lua in calcul ca reclamanta acuza ca acele acte sunt false roman_printre_romani roman_printre_romani In cadrul unui proces, in care reclamata acuza desfacerea contractului de munca fortat prin art. 247-252 (Reclamanta a fost lovita de un coleg in biroul ... (vezi toată discuția)
Intampinare proces penal tomaioan tomaioan Buna ziua.Va rog sa-mi spune-ti daca fiind faptuitor intr-un dosar penal( plangere impotriva rezolutiei procurorului de neincepere a urmaririi penale) trebuie ... (vezi toată discuția)