Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Nota de sedinta- continut
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Nota de sedinta- continut

sant nou si nu stiu sa fac o nota de sedinta . Am recurs intrun proces penal pentru insusirea unor bani.Ce trebuie sa contina nota de sedinta. Va multumesc.
Pai depinde ce anume doriti:
- nota de sedinta cu inscrisurile pe care doriti sa le depuneti ca probe ( un opis al inscrisurilor noi pe care doriti sa le depuneti in aparare) sau
- nota de sedinta cu probele pe care le solicitati in recurs ,
- nota de sedinta cu cheltuielile de judecata pe care le solicitati in recurs sau
- nota de sedinta prin care precizati de exemplu o adresa de domiciliu etc..si exemplele pot continua...

procurorul a dispus -scoaterea de sub urmarire penala
-neinceperea urmariri penale
s-a depus recurs de catre reclamanta si trebuie sa depun o nota de sedinta in apararea clientului meu
Cred ca vreti sa spuneti ca s-a formulat plangere in fata judecatorului impotriva rezolutiilor sau ordonantelor de netrimitere in judecata -disp.art 278 ind.1 c.proc.pen.
Prin urmare daca aveti inscrisuri de depus in aparare, solicitati proba cu inscrisuri si formulati o nota de sedinta cu opisul acestora, iar la final daca doriti puteti depune concluzii scrise.
Partile sunt: petenta ( careia dvs. ii spuneti reclamanta) si intimatul ( adica clientul dvs.)
MARTA SIMONA PETRE, Avocat
aveti dreptate s-a formulat plangerea in fata judecatorului si acesta a acceptat-o.
Nu sant inscrisuri de depus in aparare ,fata de cercetarea facuta de organele de politie.
Imi cer scuze pentru limbajul meu neavocatesc , am incercat sa ajut o prietena care este avocat si nu stie cum se face nota de sedinta . Daca pot sa va ajut in constructii o fac cu cea mai mare placere,se pare ca avocatura este prea grea pt. mine.Va multumesc mult si imi cer inca o data scuze.