Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... politie sau protectia consumatorului?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

politie sau protectia consumatorului?

buna seara! am intrat astazi intr-un chiosc de ziare insotita de fiul meu de 5 ani pentru a depune un talon cu un anunt pen tru un ziar; urna respectiva era la 1/2 metri de usa ,am intrat,am salutat vanzatoarea care era singura,am facut un pas si am introdus talonul.Din nefericire am lasat usa deschisa,moment in care vanzatoarea a tipat la mine, eu am inchis usa si i-am spus pe un ton calm ca nu trebuie sa facem caz din atata lucru, moment in care a iesit de dupa tejghea s-a napustit asupra mea,m-a prins de umeri(eu eram socata de ceea ce mi se intampla),a deschis usa si pus si simplu m-a aruncat afara spunand"iesi afara nesimtito".Baietelul meu a inceput sa tremure si sa planga si l-am calmat doar in masina;precizez ca am 1.50 si 50kg,iar doamna cam 1.75 si vreo 100kg.;consider ca am fost agresata ,jignita si umilita in public,iar fiul meu abuzat emotional.Va rog sa ma sfatuiti unde sa ma adresez. va multumesc
Daca nu puteti proba, nu o sa i sa intample nimic in final, dar daca depuneti plangerea politia e obligata sa investigheze, adica macar sa se duca pe capul ei sa o intrebe de sanatate. Merita chiar si numai asa. Asa cum ati spus, daca nimeni nu face nimic, atunci clar asemenea atitudini sunt incurajate.