Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cerere in garantie la recurs!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cerere in garantie la recurs!

Ma aflu in litigiu de munca!Se presupune ca am pierdut in fond si singura cale de atac e recursul!Se poate la recurs sa chem in garantie 3 persoane(2 fizice si una juridica) pt mine?sau trebuia sa ii aduc obligatoriu in fond?
Potrivit art,61 alin.2 c.proc.civ., cererea de chemare in garantie facuta de reclamant se poate depune, pana la inchiderea dezbaterilor, inaintea primei instante.
Pârâtul trebuie să formuleze cererea de chemare în garanţie o dată cu întâmpinarea, iar dacă aceasta nu este obligatorie, cel mai târziu la prima zi de înfăţişare.
Prin urmare, avand in vedere dispozitiile art.316 coroborate cu art.294 alin.1 C.proc.civ. in recurs nu se poate formula cerere de chemare in garantie.