Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Cum pot recupera chiria de la o persoana juridica?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Cum pot recupera chiria de la o persoana juridica?

Buna seara,
Am inchiriat un spatiu unei persoane juridice din alta localitate,mi a platit prima luna,am facut un contract de inchiriere la Financiar, insa dupa 3 luni este de negasit si problema este ca nu pot rezilia contractul la Financiar fara persoana respectiva.Cum sa procedez?
Multumesc
Puteti rezilia contractul prin proces.
Motive ati avea.
Multumesc