Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediere

mi-am dat demisia dar nu am primit ultimi bani ce mi se cuvineau
am fost la ITM am facut sesizare , au trecut 30 de zile si nu am primit nimic.ce trebuie sa fac sa-mi recuperez banii si vechimea.
nu am avut contract e munca , an lucrat si ore suplimentare timp de 1 an si 3 luni
Va multumesc anticipat !
Ma tem ca, in lipsa unui contract individual de munca nu veti putea fi platit pentru orele prestate si nici nu veti beneficia de vechimea corespunzatoare.
Ati putea insa, sa incercati o actionare in instanta a angajatorului, folosind proba cu martori(fostii colegi).
Reveniti cu adresa la ITM si mentionati-le ca ati mai depus una, daca nici in acest caz nu va raspund sesizati Ministerul Muncii si/sau Inspectia Muncii.

Atui lucrat fara c.i.m. peste 1 an de zile ???