Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Cerere simplificata faliment
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Cerere simplificata faliment

Buna ziua,

Am depus la judecatorie in iulie cererea de chemare in judecata pentru un client care imi datoreaza o suma de bani.Am primit prim termen de judecata 21.11.2012, in care instanta amana pronuntarea pentru 28.11.2012 cand admite cererea
Firma respectiva in data de 16.11.2012 si-a depus cerere de intrare in faliment pe baza legii 85/2006 art.27 alin.5 si a primit prim termen de judecata pentru 22.11.2012 in care instanta admite cererea de intrare in faliment.
Ce as mai putea sa fac, in afara faptului ca ma inscriu la masa credala?
Tineti legatura cu lichidatorul. Participati la seditnele de judecata si la adunarile creditorilor daca puteti sa va asigurati ca lichidatorul isi face treaba. Daca puteti sa fiti numit si presedinte al comitetului creditorului asta ar putea sa va aduca oarecum un control asupra actiunilor lichidatorului dar si batai de cap.

Succes!
Va multumesc ftumos. =D>