Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Contributie la pensie pfa pensionar
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Contributie la pensie pfa pensionar

Sunt pensionara si sunt PFA activitate artistica, respectiv dansuri cu prescolarii ( cu pauzele anuale de vacanta cand activitatea nu se efectueaza). Platesc impozit la venit, CASS , taxa de cultura . Pensia este de 1354 in mana 1264.
Intrebarea este : trebuie sa platesc si CAS ?
Multumesc!
O seara frumoasa! Elena
Daca sunteti pensionar, ca titular de PFA nu se plateste contributie de asigurari sociale.
Multumesc pentru raspuns!

O seara frumoasa! Elena