Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... La revocarea unei condamnari cu suspendare la locul de ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

La revocarea unei condamnari cu suspendare la locul de munca, ramane tot la locul de munca ?

Buna ziua,
varul meu a fost condamnat pentru fuga de la locul accidentului, la pedeapsa de 18 luni cu executare, in cele din urma a fost gratiat cu decretul din 2002, iar in sentinta definitiva a fost condamnat 18 luni la locul de munca fiind gratiate, apoi dupa 2 sau trei ani (nu stiu exact) a fost implicat intr-o pseudo afacere cu un individ care era urmarit (filat), varul meu nu a asvarshit nici-o fapta dar i sa retinut intentia, respectiv tentativa de uz de fals, in conditiile in care nu sa gasit obiectul falsificat despre care se discuta, in cele din urma a fost condamnat si i s-a revocat si gratierea, in speta as vrea sa stiu daca perioada de incercare se poate calcula pana la sentinta definitiva a ultimei fapte comise si ce alte cai mai sunt pentru a fi condamnat la locul de munca sau alta lternativa de a sta in libertate ?
Multumesc anticipat, Diana T.
Daca in perioada de incercare a mai comis o fapta penala orice calcul este de prisos, oricum, nu se mai poate pune problema execuyatarii in stare de liberatate)la locul de munca sau conditionat) fata de starea de recidiva/