Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de intretinere fara Asistenta Sociala
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de intretinere fara Asistenta Sociala

In anul 2008 bunici ( in varsta de 84 - 86 de ani ) mei au incheiat un contract de intretinere cu verisori mei ,in 2012 au decedat.
Am fost la primaria de unde apartineau bunici pentru a cere copie dosarului de la Asistenta Sociala pentru incheierea acestui contract de intretinere, iar primarul a spus ca nu exista un dosar sau comisie din partea Asistentei Sociale pentru acel contract.

Intrebarea mea, Este valabil contractul de intretinere sau nu ?
La notar se detine copia acelui contract!
consilierjr a scris:

La notar se detine copia acelui contract!

asa si?
ce intrebare am pus eu?