Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infintare srl
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infintare srl

Salut,
Ma poate ajuta cineva? As vrea sa infiintez un srl cu doi asociati si as vrea sa stiu cat ma costa si daca cineva de pe forum care se ocupa ma poate ajuta.
Detalii despre actele necesare infiintarii le puteti gasi aici:
[ link extern ]
In functie de codurile CAEN alese trebuie sa vedeti si avizele de functionare necesare.
Aveti aici si un model de act constitutiv: [ link extern ] .
Trebuie doar sa il completati cu datele asociatilor/administratorilor, sediul, denumirea societatii, capitalul social. Scapati sub 500 ron in aceste conditii.